KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15728086
nr 1572 8086
Ville Sjöholm
(1896-1961), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 67x32cm, yttermått inklusive ram: 84x50cm
Ville Sjöholm, svensk keramiker och målare född 1896, död 1961 .
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 23 oktober 2023
kl 20:37:41
22/10 19:17:41
22/10 19:23:33
Ville Sjöholm
Läs mer om Ville Sjöholm